Obľúbené lepidlo Ceresit CM 11 PLUS prichádza v inovovanom prevedení

 

Na našom trhu veľmi obľúbené lepidlo Ceresit CM 11 PLUS pre lepenie nenasiakavých (gresových) a všetkých typov keramických podkladov (glazované, terracota) prichádza s inovovanou receptúrou, vďaka ktorej sa tento výborný produkt stáva ešte lepším. Najlepšia verzia lepidla v histórii s „Power polymérmi“ z laboratórií firmy Henkel má preto oprávnene vynikajúcu reputáciu medzi odborníkmi.

 

 

Špeciálnou zložkou v inovovanom lepidle Ceresit CM 11 PLUS je MC celulóza (Power Polyméry) s jednoznačne pozitívnym vplyvom na spracovateľnosť, otvorenú dobu, odolnosť proti sklzu či hydratovanie lepidla. Henkel je v súčasnosti jedinou firmou v stavebnej oblasti, ktorá si vyrába polyméry pre vlastné lepidlá. A vďaka neustálemu vylepšovaniu a dolaďovaniu svojich Power Polymérov tak dnes môže zákazníkom predstaviť lepšie, bezpečnejšie a rýchlejší lepidlo Ceresit CM 11 PLUS.

A popravde nejde o ledajaké vylepšenia, už to prvé hovorí jasnou rečou: s inovovaným lepidlom sa dajú lepiť až o 50 % väčšie obklady a dlažby. Zatiaľ čo doteraz bola odporúčaným limitom veľkosť 40 x 40 cm, nové lepidlo dovoľuje lepiť obklady a dlažby až s celkovou plochou do 0,25 m2 a dĺžkou jednej strany až 60 cm (napríklad formáty 50 x 50 alebo 60 x 40 cm).

Realizačné firmy poteší aj druhé zlepšenie parametrov: extra znížený sklz (prídržnosť podľa normy EN 12004 je ≥ 0,5 N/mm2, takže lepidlo patrí do kategórie C1T) na vertikálnych podkladoch nedovoľuje skĺznuť po stene ani veľkoformátovým obkladom. A vďaka upraveným vlastnostiam zaručuje nové lepidlo Ceresit CM 11 PLUS rýchly postup prác – škárovanie sa dá začať nie ako doposiaľ po 24 hodinách, ale už po ôsmich! Po nalepení obkladov tak už nie je potrebné čakať celý deň, ale dá sa pokračovať hneď na druhý deň ráno. Pri lepení dlažby je však potrebné počkať – podlaha lepená inovovaným lepidlom Ceresit CM 11 PLUS je pochôdzna po 16 hodinách.

 

Výrobok s vylepšenou receptúrou získal vďaka veľmi nízkemu obsahu emisií aj prestížnu certifikáciu EMICODE EC1 Plus. Použitie nízko-emisných materiálov garantuje najvyššie možné zabezpečenie kvality vzduchu v interiéri a dlhodobú ochranu zdravia. Medzi profesionálmi sa certifikácia podľa systému EMICODE EC1 považuje za najvyššiu značku kvality pre stavebné výrobky s nízkymi emisiami.

Lepiť obklady a dlažby v interiéri či exteriéri týmto inovovaným lepidlom je naozaj dobrou voľbou – dajú sa s ním ľahko (znížený sklz C1T) a rýchlo (škárovanie už po 8 hodinách) lepiť v nízko-emisnom prostredí (EMICODE EC 1 Plus) aj veľkoformátové (do 0,25 m2) keramické a nenasiakavé obklady a dlažba. Ale nielen tie – lepidlo je vhodné aj na lepenie dosiek z betónu a prírodného kameňa (okrem mramoru a kameňa náchylného na prefarbovanie).

Viac informácií o vylepšenom lepidle nájdete tu.