NOVINKA: Silikónové a silikátovo-silikónové omietky s technológiou Doube Dry

Náš sortiment produktov pre zatepľovacie systémy sme tento rok obohatili o omietky s technológiou Double Dry. Silikónové (Ceresit CT 74 a CT 75) a silikátovo-silikónové (Ceresit CT 174 a CT 175) omietky disponujú extrémne nízkou nasiakavosťou (trieda W3) a vysokou paropriepustnosťou (trieda V1).

Ako už názov novej technológie napovedá, u všetkých inovovaných omietok sa vďaka nej objavuje "dvojitý efekt" suchej fasády - teda veľmi nízka nasiakavosť (trieda W3) a súčasne vysoká priepustnosť vodnej pary (V1). Vysokú hydrofóbnosť, teda nízku nasiakavosť vody, najlepšie charakterizujú kvapky vody, ktoré sa nevsakujú do štruktúry omietky, ale ktoré vytvárajú perličky na jej povrchu a takto stekajú dole po omietke. Nová technológia prináša aj jednoduché odparovanie vlhkosti, ktoré je výsledkom kondenzácie vodnej pary na povrchu. Hustá štruktúra omietky je vodoodpudivá, ale vysoko paropriepustná. Voda a vlhkosť z fasády rýchlo a jednoducho vyschnú.

Extrémne nízku nasiakavosť vody potvrdzujú aj parametre jednotlivých omietok - kým limitom pre triedu nasiakavosti W3 je hodnota w = 0,1 [kg / m2h0,5], vykazuje napríklad silikónová omietka CT 74 podľa zrnitosti hotnoty až dvakrát nižšie ako stanovuje norma pre nízko nasiakavé omietky. A podobne sú na tom aj ďalšie tri inovované omietky. Hravo si nová generácia omietok poradí aj s predpísanými nárokmi na vysokú priepustnosť vodnej pary. Kým trieda V1 požaduje difúzny ekvivalent hrúbky vzduchovej vrstvy Sd <0,14, u silikónovej omietky CT 74 sa (opäť v závislosti na zrnitosti) pohybuje hodnota o skoro polovicu nižšie. A do triedy V1 patria aj ostatné omietky - CT 75, CT 174 a CT 175.

Veľmi nízka nasiakavosť a vysoká priepustnosť vodnej pary u novej generácie silikónových omietok Ceresit zásadne ovplyvňujú stav fasády. Fasáda ľahko neprevlhne a po daždi jej vonkajší povrch veľmi rýchlo vyschne. Výrazne zhoršené sú podmienky pre vznik nepriateľov fasády - rias a plesní. Vlhkosť a špina to majú tiež mimoriadne sťažené, nová generácia silikónových omietok má zvýšenú odolnosť proti zašpineniu a je samočistiaca - špina je jednoducho zmytá vodou. Zvýšená je tiež odolnosť proti mechanickému namáhaniu a vzniku trhlín. Nová generácia skrátka udrží fasádu čistejšiu a odolnejšiu po dlhšiu dobu.

Tieto výhody bude v priebehu druhého polroku tohto roka komunikovať aj marketingová kampaň na podporu novej generácie silikónových omietok Ceresit s technológiou Double Dry. Na banneroch, bilboardoch, plagátoch a ďalších nosičoch bude túto ochranu stvárňovať sklenená kupola nad domom, chrániaca fasádu pred vodou a špinou.

 

Zistite viac o omietkach s technológiou Double Dry.