Pozrite sa na Fibre Force video!

Oblasti použitia


critical areas (terraces)


viditeľné vlákna

 

na podlahové vykurovanie

 

na balkóny a terasy


obklad na obklad (CM 16 and CM 17)

 

na veľké formáty


rýchlejšie vytvrdnutie (len CM 17)

Ceresit Fibre Force - how it works


Fibre Force - Ako to funguje?

Táto inovatívna technológia založená na vláknach, poskytuje mimoriadnu pevnosť a flexibilitu. Polyméry v lepidlách Ceresit na obklady a dlažby vytvárajú spevnenú zónu, ktorá upevňuje väzbu lepidla s dlaždicou alebo obkladom a pomáha dlhodobo udržiavať polymérovú matricu.

Pri inštalácii obkladu alebo dlažby sa pod dlaždicou či obkladom vytvorí vďaka tlaku, ktorý je vyvíjaný pri pritlačení dlaždice alebo obkladu na požadované miesto, tenká vrstva s jemnými časticami spojiva, polymérnymi časticami a teraz aj s vláknami. Vlákna udržujú stabilitu filmu v priebehu rokov, pretože bez nich by sa film po vyschnutí zmenšil a stratil by svoju silu.

Vďaka novému riešeniu založenému na vláknach môžete dosiahnuť dlhodobý účinok aj v tých najnáročnejších a najkritickejších oblastiach.

 

Po aplikácii lepidla na obklady a dlažbu mikroštruktúra cementu pomaly vylučuje vodu, kým nezostane určité zvyškové vlhkosť. Tento proces môže trvať niekoľko rokov. Toto neustále zmršťovanie vytvára napätie, ktoré by v najhoršom prípade mohlo spôsobiť odpadnutie dlaždice.

Polyméry vo flexibilných lepidlách na obklady a dlažbu Ceresit posilňujú štruktúru cementovej matrice a garantujú dobré chemické lepiace vlastnosti - dokonca aj na kritických podkladoch pôsobí ako flexibilné spojivo medzi dlaždicou a pokladom.

Ceresit vyvinul kompletný sortiment flexibilných lepidiel na obklady a dlažby s technológiou Fibre Force. Použitie nových produktov s technológiou Fibre Force Vám poskytne výhody ako je zvýšenie sily, zníženie absorpcie vody, lepšiu priestorovú stabilitu a dlhotrvajúcu trvanlivosť v priebehu rokov.

  • Vytvára zosilnenú vrstvu medzi obkladom alebo dlaždicou a podkladom
  • Dlhodobo zabraňuje rozpadnutiu polymérovej matricePrehlaď produktov


Referencie


Bezpečné pre vaše zdravie

Vlákna používané v celom sortimente lepidiel na obklady dlažbu Ceresit Flexible (CM 12 PLUS, CM 16, CM 17 a CM 22) spĺňajú kritéria Poznámok Q a R (časť 1.1.3, Príloha VI Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008). Tento druh vlákien nie je Európskou komisiou klasifikovaný ako karcinogénny.

Používanie vlákien pri lepidlách na obklady dlažbu Ceresit Flexible neovplyvňuje klasifikáciu a označenie týchto výrobkov a nemení súčasné preventívne opatrenie či kontrolné mechanizmy odporúčané pri ich manipulácii a aplikácii.

Vyššie uvedené tvrdenia jednoznačne potvrdzujú, že vlákna používané pri lepidlách na obklady a dlažbu Ceresit Flexible sú celkovo neškodné pri dodržiavaní rovnakých bezpečnostných pokynov ako pri výrobkov bez vlákien.


Čo je EC1 certifikát?

EMICODE je medzinárodne uznávaný kvalitatívny štandard pre produkty s nízkymi emisiami. EC 1 PLUS znamená, že produkt má najnižšie možné emisie. Čím nižší podiel emisií, tým menej kontaminované pracovné prostredie a ovzdušie v uzatvorených priestoroch

 

viac