Zvoľte si svoj štýl

Celá paleta 511 farieb Colours of Nature je rozdelená do 6 farebných štýlov v závislosti od ich odtieňa. Každý štýl zodpovedá inému architektonickému prístupu tak, aby bola zabezpečená konzistentnosť, synergia a výsledok hodnotený ľudským okom a mozgom ako optimálny. Konečná podoba budovy by mala odzrkadľovať ľudské emócie a evokovať určitú náladu.

Každý štýl ma svoj symbol a názov, ktoré stelesňujú zdroj ich inšpirácie. Odporúčame kombinovať farby v rovnakom štýle, ktoré sú označené rovnakým symbolom. Trochu odvážnejšia, avšak stále ladiaca, je kombinácia dvoch rôznych štýlov/symbolov. Pravidlá farebného kombinovania sú prezentované na nasledujúcich podstránkach.

Mestská elegancia s mierne umeleckým nádychom vytvára pôvabné a skvostné efekty. Štýl je doplnený prírodnými tvarmi, jemnými kvetinovými motívmi a opatrne zvolenou škálou elegantných a klasických farieb.

viac »

Pútavá hra línií a tvarov vložená do praktickej a modernej architektúry miest a predmestí. To, čo príroda vytvorila, bolo človekom transformované do rôznych častí a prvkov.

viac »

Tento štýl sa hodí do prostredia, kde sa vyžaduje formálnosť a sústredenie. Pre jeho jednoduché geometrické línie vyhráva na miestach s nadčasovým a klasickým dizajnom. Hoci ide o formálny a urbanistický koncept, so svojimi bohatými tónmi zelených a zemitých farieb sa tiež spája s prírodou.

viac»

Kombinácia hybridných tvarov a jemných línií, ktorá vynikajúco odzrkadľuje ultramoderné a organické trendy v architektúre. Štýl nabitý energiou a doplnený sviežimi, pokrokovými a stimulujúcimi farbami.

viac »

Svojim ekologickým a organickým dizajnom podporeným upokojujúcimi líniami, vyjadruje tento štýl lásku a náklonnosť k prírode. Vďaka priateľským a neformálnym tvarom je ideálnym pre víkendové domy, chaty a neformálne budovy.

viac »

Štýl najcitlivejší, spätý s bohémskym životným štýlom je zosobnený ornamentami a bohatou komplexnou výzdobou. Jemné farby, krehké odtiene a delikátny dizajn boli stvorené preto, aby podčiarkli romantického ducha fasády.

viac »