Mestská krajina

Mestská krajina

Tento štýl sa hodí do prostredia, kde sa vyžaduje formálnosť a sústredenie. Pre jeho jednoduché geometrické línie vyhráva na miestach s nadčasovým a klasickým dizajnom. Hoci ide o formálny a urbanistický koncept, so svojimi bohatými tónmi zelených a zemitých farieb sa tiež spája s prírodou. Základnou inšpiráciou je scenéria Divokého západu a mystické tvary pohorí a brál prenesené do architektonických tvarov a prvkov.

Dotyk prírody je zdôraznený práve pri výbere farieb z troch farebných skupín Colours of Nature: SAND (piesok), FOREST (les) a WATER (voda). Skupina SAND je zastúpená najmä farebnými líniami Crete, California a Dakota. Skupina FOREST je tvorená šťavnatými odtieňmi z línie Celebes a skupina WATER ľadovými tónmi z línie Arctic. Celá táto scenéria je doplnená zemitými tónmi z línie Mexicko, Gomera a Capadoccia. Jasné farby Belasého, Jemného a Sviežeho typu vytvárajú pocit priestoru a svetla.

Pre svoj silný, statický charakter a ostré prvky sa tento štýl vyníma najmä na moderných rodinných a bytových domoch.

Medzi farebné odtiene najviac ladiace k farbám zo štýlu Mestská krajina, patria okrem farieb z tohto štýlu aj odtiene zo štýlov Kreatívne vlny a Krajina tvarov.