Inšpirujte sa odtieňmi Colours of Nature

Inšpirujte sa odtieňmi Colours of Nature

Colours of Nature predstavuje kolekciu farieb pre fasádne omietky a nátery inšpirovanú krásou prírody, ktorá nás obklopuje. Príroda ponúka rozmanité odtiene, od svetlo modrej morí a oceánov, slnečnej žltej a oranžovej farby pláží a púští, cez intenzívne červeno-hnedé zemité odtiene až po pokojnú zelenú lesov a kopcov.

S cieľom ponúknuť architektom a investorom ešte viac možností pri farebnom návrhu fasády, bola paleta Colours of Nature rozšírená o 300 nových farieb, ktoré dopĺňajú aktuálnu ponuku 211 farieb. Nový farebný systém Colours of Nature pre architektov obsahujúci 511 farieb je inšpirovaný súčasnými aj budúcimi farebnými trendami. Zahŕňa 85 farebných radov po 6 odtieňov. Odtiene sú navyše usporiadané do štyroch hlavných skupín reprezentovaných prírodnými krásami: WATER (voda), SAND (piesok), EARTH (zem) a FOREST (les).

WATER (voda)

More a oceány, ich sviežosť a čistota. Spomienky na bezstarostné dni voľna. Modrá, to je farba, ktorá do Vášho života vnesie vitalitu a energiu. Skupina odtieňov Ceresit WATER ponúka široké spektrum odtieňov modrej farby, od najsvetlejších až po intenzívne. Užite si farby Pacifiku, mrazivú krásu Anktartídy a Arktídy či tmavomodré odtiene Polynézskych vôd inšpirované exotickými ostrovmi ako sú Hawaii či Samoa.

SAND (piesok)

Kalifornské pláže, slnečná Ibiza, pláže Barbadosu a Jamajky, vulkanický šedý piesok z ostrova Stromboli či rozľahlé púšte nášho sveta inšpirovali skupinu farebných odtieňov Ceresit SAND. Ideálna voľba pre každého, kto miluje teplo, priateľsky pôsobiacu žltú alebo prírodné odtiene hnedej farby. Tieto farby sú naplnené optimizmom, radosťou zo života a privádzajú nás ku spomienkam z dovoleniek na Kréte či Majorke.

EARTH (zem)

Andalúzska a Umbrijská hnedá, ružové bralá Arizony či hnedo oranžové tóny z Kalábrie a Algrave sú typickými príkladmi najväčšej skupiny farebných odtieňov Ceresit. Táto skupina reprezentuje lásku k prírode, tradície a základnú potrebu človeka žiť v súlade s prostredím okolo nás. Farebné odtiene Ceresit EARTH sú preto ideálnou voľbou pre každého, kto sa chce i doma cítiť obklopený farbami Zeme, chce žiť v zhode s prírodou, nie jej kontrastovať. Autentické odtiene zeme v tejto skupine sú vždy krásne, bez ohľadu na rýchlo sa meniace módne trendy alebo nálady.

FOREST (les)

Pokoj, harmónia a láska k prírode. V tejto skupine nájdete farby Montanskej krajiny, Toskánskych vrchov, Bornejskej či Jávskej džungle a mnohých ďalších krásnych miest. Temné, svetlo zelené i namodravé farby – každá z nich si určite nájde svojich stúpencov. Farebné odtiene Ceresit FOREST vytvoria z Vášho domova prirodzenú súčasť prírody a zároveň dominantný prvok krajiny, do ktorej je zasadený.