ŠTANDARDNÉ SYSTÉMY - Podlahové KRYTINY Z PVC

Systém na lepenie vinylových dielcov (LVT)

Vinylové podlahy sú v súčasnosti najobľúbenejším typompodlahových krytín a nechávajú za sebou stálice, ako súdrevené podlahy alebo dlažba. Hlavnou prednosťou sújednoduché kladenie, jednoduchá a rýchla údržba, pružnosťa pri porovnaní s dlažbou aj skvelá tepelná vodivosť.

Za zmienku stojí ich extrémna tvrdosť, a tým vysoká odolnosť.Praktické skúsenosti s výrobkami zvlášť od mimoeurópskychdodávateľov ukazujú na nutnosť použiť špeciálne pevnélepidlá, ako sú Ceresit K 188 S, Ceresit K188 E a Ceresit K150, ktoré je navyše vystužené vláknami.

Ceresit K 150

Speciální disperzní lepidlo s vlákny


Ceresit K 188 E

Rychlé disperzní lepidlo na PVC/CV

Ceresit DX

Cementová samonivelační podlahová hmota

 

Ceresit AS 1 RAPID

Cementová samonivelační podlahová hmota

Ceresit R 777

Disperzní penetrační nátěr


Ceresit R 766

Univerzální penetrační nátěr

Technika aplikácie

Príprava podkladu:

Očistite cementový poter a spevnite všetok zvyšný prachvrstvou disperzného základného náteru Ceresit R 777.Namiesto náteru Ceresit R 777 je možné taktiež použiťuniverzálny základný náter Ceresit R 766. Náter jevysokokoncentrovaný, a preto zaisťuje vysokú výťažnosť. Jevhodný na viacero aplikácií, rýchlo schne a môže sa zároveňpoužiť pod drevené podlahy.

Vyrovnávanie podlahy:

Po základnom nátere použite univerzálnu vyrovnávaciu hmotuCeresit DX alebo Ceresit AS1 RAPID na vytvorenie rovneja hladkej plochy

Kladenie podlahy:

Použite špeciálne lepidlo Ceresit K 188 S, Ceresit K 150alebo K 188 E na zaistenie pevného a trvanlivého spoja.