Riešenia pre špeciálne formáty a podklady

Vo svete obkladov a dlažieb môžete nájsť vhodné riešenie pre takmer každý vkus alebo funkčnú požiadavku: od štýlových veľkoformátových dizajnových obkladov a dlažby z prírodného kameňa a mramoru, cez farebné sklenené mozaiky až po extrémne tenké keramické dosky. Je dôležité v predstihu stanoviť požiadavky, aby bolo možné vhodným spôsobom pripraviť povrch a vybrať vhodné lepidlo na obklady a dlažby, škárovaciu hmotu a spôsob kladenia. Ceresit vám poskytne veľmi kvalitné produkty pre akékoľvek špeciálne riešenie.

Lepenie veľkoformátových obkladov a dlažieb

Podľa najnovších dizajnových trendov sú veľmi obľúbené veľkoformátové obklady a dlažby. Pri ich kladní je nutné know-how a použitie špeciálnych techník (metóda „buttering-floating“, čiže nanášanie lepidla na podklad aj dlažbu), ako aj použitie flexibilných lepidiel, ktoré zaručia, že lepidlo sa roztiahne pod obkladmi a dlažbou bez vzniku otvorov (90 % výplň lôžka).

Lepenie prírodného kameňa

Na kladenie prírodného kameňa / mramoru sú potrebné špeciálne rýchloviažuce (biele) lepidlá a škárovacie hmoty. Aby boli chúlostivé materiály chránené pred vznikom výkvetov a škvŕn, používajte iba lepidlá, ktoré boli špeciálne vyrobené na tento účel.

Lepenie tenkých porcelánových obkladov a dlažieb

Tenké porcelánové obklady a dlažby sa využívajú v segmentoch, kde obkladanie alebo dláždenie s klasickými doskami nie je možné alebo je náročné (renovácia a pod.). Vyžadované je taktiež špeciálne know-how v oblasti vyrovnávania povrchu a techník aplikácie.

Lepenie na existujúci obklad alebo dlažbu

Aby nedošlo k narušeniu tuhého podkladu a pre úsporu času, sa zvyknú pri rekonštrukciách lepiť obklady a dlažby na už existujúce staré obklady a dlažby. Na tento účel je potrebné posúdenie a špeciálne ošetrenie podkladu a vhodné flexibilné lepidlo na obklady a dlažby, aby bola zaistená dostatočná adhézia a dlhotrvajúci výsledok.