Skip to Content

Obklady a dlažby

Terasy, balkóny a lodžie

Konštrukcia balkónov a terás nie je veda, ale ako u mnohých iných vecí, čert sa ukrýva v detailoch.

Hotový výrobok vystavený živlom musí spĺňať náročné konštrukčné a fyzikálne požiadavky. Všetky chyby pri projektovaní alebo chybné spracovanie môžu mať priame dôsledky a viesť k poškodeniu konštrukcie. Prvým krokom projektovania musí byť vždy podrobné oboznámenie sa s typom konštrukcie. Druhou otázkou je, aké druhy materiálov by sa mali použiť. Našou snahou je ponúknuť Vám produkty, ktoré spolu dokonale ladia. Náš systém zahŕňa celý rad produktov odolných proti mrazu, vlhkosti a veľkým výkyvom teplôt - od produktov na prípravu podkladu a tvorbu hydroizolácie až po výber zodpovedajúcich lepidiel na obklady a dlažby a škárovacích hmôt.

Pracovný Postup

1. krok

Ceresit Tiling Systems LP, Terraces, balconies and patios, surface preparation, size 1280x960
PRÍPRAVA PODKLADU

Prvým krokom je odskúšanie a posúdenie druhu a stavu podkladu. Voda musí mať možnosť odtekať, preto je hlavnou požiadavkou navrhnúť vonkajší priestor obydlia s dlhodobo účinným odvodňovacím systémom. Balkóny a terasy sa musia projektovať so sklonom najmenej 2 %.

2. krok

Ceresit Tiling Systems LP, Terraces, balconies and patios, waterproofing, size 1280x960
HYDROIZOLÁCIA

Aby bolo možné čo najlepšie zachovať hodnotu a vyhnúť sa poškodeniu konštrukcie fyzikálnymi vplyvmi, konštrukčné riešenie terasy a hydroizolácia musia byť dokonale zladené. Usmernenia na projektovanie a realizáciu nevyhnutnej hydroizolácie pre terasy, balkóny a lodžie sú definované v miestnych a európskych normách a štandardoch.

3. krok

Ceresit Tiling Systems LP, Terraces, balconies and patios, tiling, size 1280x960
OBKLADY A DLAŽBY

Keramická dlažba a prírodný kameň sa vynikajúco hodia ako vrchná vrstva na podlahu balkónov a terás. Ak sú odborne nainštalované, majú dlhú životnosť. Pri vonkajších priestoroch sa lepidlo musí naniesť na celú plochu strany dlažby (100-percentné pokrytie lepidlom). Ak dlažby nie sú úplne uložené do lepidla, vytvoria sa dutiny, v ktorých sa môže nazbierať voda. Vlhkosť uviaznutá v lepidle bude mať napokon za následok rôzne problémy, od výkvetov v škárach medzi dlažbami po poškodenie mrazom a následné odlepenie sa dlažby. Ceresit ponúka osvedčený systém pre obklady a dlažby určený pre balkóny a terasy.

4. krok

Ceresit Tiling Systems LP, Terraces, balconies and patios, grouting, size 1280x960
ŠKÁROVANIE

Reakčná živica sa po zmiešaní nanáša priamo z miešacej nádoby pomocou stierky. Pri použití na stenách a podlahách sa malta rozotiera tvrdým gumovým hladidlom. Škárovaciu hmotu vtlačte do škár pomocou hladidla. Škáry musia byť vyplnené tak, aby v nich nezostali dutiny a zarovnané s povrchom dlažby. Prebytočná škárovacia hmota sa potom odstráni z povrchu obkladu alebo dlažby hranou hladidla, držaného pod 90° uhlom. Diagonálnymi ťahmi zotrite z povrchu čo najviac škárovacej hmoty tak, aby ste nevytiahli hmotu zo škár.

  • Systémové riešenia
    Systémové riešenia

    Profesionálne know-how a infomácie na jednom mieste 

máte otázku?

Radi vám zodpovieme akúkoľvek otázku ohľadom našich produktov, kde ich kúpiť alebo aké je správne riešenie pre váš projekt.