Skip to Content

Henkel

Spoločnosť Henkel pôsobí na celom svete s poprednými značkami a technológiami v troch oblastiach: Laundry & Home Care, Beauty Care a Adhesive Technolgies.
Spoločnosť založená Fritzom Henkelom v Maastrichte-Aachene v roku 1876 si udržiava popredné miesto na globálnom spotrebiteľskom a priemyselnom trhu so značkami ako Persil, Schwarzkopf, Loctite a Pritt. Jej ústredie sa nachádza v nemeckom Düsseldorfe a má približne 47 000 zamestnancov vo vyše 120 štátoch, viac ako 17 výrobných závodov a 10 veľkých výskumno-vývojových stredísk.
V júni roku 1923 bola z areálu v Düsseldorfe expedovaná prvá dodávka s lepidlami. Tento historický míľnik predstavoval zrod oddelenia Adhesive Technolgies, oblasť v ktorej je spoločnosť Henkel v súčasnosti svetovým lídrom.
Neoddeliteľnou súčasťou oddelenia Adhesive Technolgies je divízia stavebnej chémie. V rámci našich hlavných kategórií - lepidlá na keramické obklady a dlažby, hydroizolácie, zatepľovacie systémy - poskytujeme širokú škálu špeciálnych produktov a systémových riešení, ktoré vyhovujú potrebám profesionálov v oblasti priemyslu a stavebníctva.
Toto odvetvie sa stále rozvíja a to je dôvod, prečo spoločnosť Henkel v roku 1986 kúpila značku Ceresit, jednotku na trhu tepelných izolácií a hydroizolácií. Spoločnosť Henkel vďaka tomu rozšírila svoje portfólio chemických produktov pre stavebníctvo a upevnila si pozíciu vo východnej Európe a zároveň pokračuje v expanzii do Ázie, na Stredný Východ a do Latinskej Ameriky.
Naše rozsiahle skúsenosti, poznatky, technológie a vysoko inovatívne produkty pomáhajú našim zákazníkom byť úspešnejší a efektívnejší, pričom chránia prírodné zdroje našej planéty.

  • Henkel adresy
    Henkel adresy
  • Kontaktný formulár
    Kontaktný formulár
  • Technickí poradcovia Ceresit
    Technickí poradcovia Ceresit