Skip to Content

Podívejte Se Na Fibre Force Video!

You need to accept cookies to play this video

Fibre Force – Ako To Funguje?

sk-ceresit-fibre-force

Fibre Force technológia je synergická kombinácia minerálnych a prírodných vlákien použitých v lepiacich a stierkových maltách Ceresit ETICS, ktorá posilňuje štruktúru cementového základu. Stierková malta je pri pôsobení za rôznych klimatických podmienok viac flexibilná a menej citlivá na tepelné napätie.

Stierková malta vystužená touto unikátnou kombináciou vlákien je pevná a odoláva i vysokému nárazu. Dodatočná 3D štruktúra vlákien s matricou pomáha rozptyľovať energiu nárazu a redukovať počet mikrotrhlín. Vlákna zlepšujú chovanie počas procesu tvrdnutia, kde vplyvom mechanického lepenia môže dôjsť k vzniku mikrotrhlín.

Ceresit Etics Stierkové A Lepiace Malty S Technológiou Fibre Force Poskytujú:

Vlákna dodatočne spevňujú pevnou štruktúrou cementovou matricu. Vďaka jedinečnej kombinácii je vysoko odolná a odoláva nárazom. Vlákna vytvárajú rozptýlenú výstuž, ktorá posilňuje povrch stierkovej malty a dáva jej vrstve dvojitú oporu – a to vďaka vláknam vo svojej štruktúre a dokonale kompatibilnou sieťovinou zo sklených vlákien.

Vystužená matrica malty, ktorá je vystavená stresu v náročných poveternostných podmienkach, je pružnejšia a menej citlivá na tepelné napätie.
Špeciálna trojrozmerná matrica Fibre Force v kombinácii so sieťovinou zo sklenených vlákien vytvára vzájomne prepojenú a komplementárnu konfiguráciu, ktorá poskytuje vynikajúcu flexibilitu a pružnosť.

Dodatočná 3D štruktúra, ktorú vlákna vytvárajú, pomáha rozptyľovať energiu nárazu a znižovať počet mikrotrhlín.
Vďaka svojej vynikajúcej flexibilite, zabraňuje malta s technológiou Fibre Force v kombinácii so sieťovinou zo sklenených vlákien vytváranie trhlín, mikrotrhlín a kompenzuje napätie spôsobené vonkajšími faktormi (ako napr. veľká teplotná amplitúda nad 90 ° C).
Vlákna zlepšujú správanie po vzniku trhlín mechanickým spojením mikroskopického materiálu, a zabraňujú ďalšiemu šíreniu trhlín. Preto môžeme stierkovú maltu s technológiou Fibre Force označiť ako inovativný kompozitný materiál.

Vďaka jednoduchému miešaniu sa dosiahne hladká homogénna hmota s vysokou plasticitou. Retencia vody je optimalizovaná, čo umožňuje dokonalé ukladanie sieťoviny zo sklenených vlákien, jej kompatibilitu s čerstvou maltovou vrstvou a vďaka predĺženej doby použitia čerstvej malty aj jej optimálny čas zrenia vrchnej vrstvy. To je obzvlášť dôležité pri práci na veľkých fasádnych plochách alebo pri náročných teplotných a vlhkostných podmienkach.
Navyše výstužná vrstva vytvorená z malty obsahujúcej vlákna Fibre Force je hladká a tým uľahčuje práce súvisiace s náterom alebo omietkou.

Flexibilná a nárazu odolná stierková malta s technológiou Fibre Force umožňuje predĺžiť životnosť celého systému, čo znamená odolnosť voči tepelnému namáhaniu, mechanickým nárazom a vplyvom vlhkosti.

Stierkové malty s technológiou Fibre Force sú taktiež odolné proti prieniku vody a sú paropriepustné. Pri dokončení zatepľovacieho systému so silikónovými omietkami CT 74, CT 75 Self Clean alebo silikátovo-silikónovými omietkami CT 174, CT 175 Aquastatic, obohatené o technológiu Double Dry (hydrofóbne, veľmi nízka nasiakavosť a vysoká paropriepustnosť) je docielené posilnenie jeho technických a úžitkových hodnôt.

Synergia medzi nízko nasiakavými, vysoko paropriepustnými súčasne flexibilnými omietkami a stierkovými maltami s technológiou Fibre Force, v ktorých vlákna fungujú ako rozptýlená výstuž, vedie k pružnejšiemu systému odolnému voči poveternostným vplyvom. V dôsledku toho sa stáva ešte odolnejším proti vonkajším faktorom, akými sú vysoké teploty alebo vlhkosť, a má vplyv na celkovú trvanlivosť systému a jeho odolnosť proti poveternostným vplyvom a nárazom.
Ďalšou výhodou vysokej odolnosti systému proti tvorbe mikrotrhlín a namáhaniu pochádzajúceho z vysokých teplôt, sú rozšírené možnosti použitia farieb omietok.

Pri štandardných zatepľovacích systémoch sa odporúča použiť omietky vo farbách s hodnotou indexu svetla HBW / LRV > 25% - čo sú farby v pomerne svetlých odtieňoch. To je spôsobené tým, že absorbované slnečné žiarenie prispieva k výskytu tepelných napätí. Je to fenomén, ktorý spôsobuje mikrotrhliny a niekedy môže spôsobiť až pád častí fasádneho systému.

V systémoch Ceresit Self Clean alebo Aquastatic s Fibre Force technológiou stierkové malty CT 85 alebo CT 190 a omietky s technológiou Double Dry – silikónové omietky CT 74 a CT 75 alebo silikátovo-silikónové omietky CT 174 a CT 175 – môžu ísť s výberom farebného odtieňa ďalej a vybrať si odtieň tmavší s HBW / LRV = 18% a viac.

Jedinečná Kombinácia Vlákien Zamedzujúca Vzniku Mikrotrhlín V Stierkovej Mlate

Rozptýlené vlákna sú dobre ukotvené v cementovej matrici malty a sú navrhnuté tak, aby potlačili šírenie trhlín a prenášanie niektorých vnútorných síl po pretrhnutí. Tam, kde vlákno zachytáva trhlinu, zabezpečuje integritu materiálu.

cz ceresit fibre force etics rys pekniecia

Prehlaď Produktov

 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/sk/sk/produkty/fasady/produkt#/ceresit-ct-87/SAP_0201IAC014N2/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CT 87
  Biela malta na lepenie dosiek z EPS alebo MV a následné zhotovenie armovacej vrstvy vystuženej sieťovinou so skleným vláknom v kontaktných systémoch zateplenia budov Ceresit Ceretherm (ETICS). 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/sk/sk/produkty/fasady/produkt#/ceresit-ct-190/SAP_0201IAC014F9/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CT 190
  Lepiaca a stierková malta na lepenie dosiek z minerálnej vlny a následné zhotovenie vrstiev vystužených armovacou sieťou v kontaktných systémoch zateplenia budov Ceresit Ceretherm (ETICS). 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/sk/sk/produkty/fasady/produkt#/ceresit-ct-85/SAP_0201IAC014M9/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CT 85
  Lepiaca a stierková malta na lepenie a zhotovenie výstužnej vrstvy z EPS, XPS v kontaktných systémoch zateplenia budov Ceresit Ceretherm (ETICS). 

máte otázku?

Radi vám zodpovieme akúkoľvek otázku ohľadom našich produktov, kde ich kúpiť alebo aké je správne riešenie pre váš projekt.