Skip to Content

Samonivelizačné Hmoty

Vylepšené Produkty Pre Profesionálne Podlahové Systémy

Vysoká efektívnosť a perfektné výsledky. Spoločnosť Henkel ponúka širokú škálu podlahových produktov značky Ceresit vrátane poterov, vysoko kvalitných základných náterov, perfektne hladkých samonivelizačných hmôt a nízko emisných lepidiel na všetky typy krytín. Všetky výrobky sa dajú jednoducho aplikovať a pripraviť na okamžité použitie so zárukou skvelej kvality.

Celý systém Ceresit spĺňa technické požiadavky na rôzne typy záťaží, ktoré vždy vyhovujú požiadavkám užívateľov. Jedna z najdôležitejších častí systému je samonivelizačná hmota, ktorá sa aplikuje iba ako tenká kompozitná vrstva na podklad, na dosiahnutie hladkého a pevného povrchu. 

Základ Pre Dokonale Hladké Povrchy

Samonivelizačná hmota – suchá zmes s dobrým rozlivom, používa sa na vytvorenie perfektne hladkého a pevného povrchu. Pevnosť v tlaku samonivelizačnej hmoty je rovnaká alebo dokonca vyššia ako u tradičného betónu. Keďže sú podklady často príliš drsné, porézne a nerovnomerné, problémy sú často nevyhnutné – hlavne pri inštalácii tenkej a lesklej podlahovej krytiny. Bez profesionálnej prípravy povrchu sa nainštalované podlahové krytiny môžu stať konštantným zdrojom problémov. Samonivelizačné hmoty by mali byť správne zmiešané s určeným množstvom vody, to umožňuje vyhladiť i prípadné nerovnosti podkladu vďaka ich špecifickému rozlivu.

Vylepšené vlastnosti produktu zaručujú vyššiu odolnosť proti poškrabaniu a zníženie prašnosti povrchu. Väčšia homogénnosť štruktúry prispieva k zlepšenej pevnosti, a robí tak aplikáciu na kritických podkladoch bezpečnejšou. 

Oveľa viac výhod pre celý systém

Samonivelizačné hmoty s novou technológiou sú teraz ešte spolahlivejšou súčasťou podlahového systému. Stierky s vylepšenou receptúrou vytvárajú lepšiu väzbu s podkladom a vydržia vyššie namáhanie od podkladu a zaťaženie. Všetky tieto vylepšenia boli implementované, aby zvýšili pohodlie a spokojnosť konečného užívateľa.

Fibre Force Technológia V Samonivelizačných Hmotách

Medzinárodné stredisko pre inovatívne stavebné technológie Ceresit sa rozhodlo zaradiť technológiu spevňovania vláknami k vybraným samonivelizačným hmotám. Vlákna zlepšujú pružnosť pri zvýšenom ťahu a vytvárajú tak dokonalé spojenie vo vnútri štruktúry samonivelizačnej hmoty. Táto technológia sa už využíva v lepidlách na obklady a dlažbu, rovnako tak vo fasádnych systémoch (pri vonkajších zateľovacích systémoch), tieto vlákna boli vybrané na zabezpečenie najlepšieho výsledku.

banner for SLC Landing page
cz-Ceresit-FF-flooring-FIBRES-new.jpg

Bezpečné
pre vaše zdravie

Vlákna používané v samonivelizačných hmotách Ceresit DG, DL, DH MAXI spĺňajú kritériá uvedené v poznámkach Q a R (č. 1.1.3, príloha VI k TSI) Nariadenie CLP (ES č. 1272/2008) Európskej komiesie. To jasne potvrdzuje, že vlákna použité v samonivelizačných hmotách Ceresit nepredstavujú pri dodržaní obvyklých bezpečnostných opatrení na aplikáciu a manipuláciu zdravotné riziká. So značkou Ceresit si môžete byť istí, že máte správne riešenie pre každý podklad.

Ceresit vytvoril výstuž, ktorá obmedzuje praskliny v priebehu zmršťovania a zlepšuje tak povrchové vlastnosti samonivelizačnej hmoty. Stierka sa zmršťuje v počiatočnej fáze vytvrdzovania, ale pridaním sklených vlákien a vhodných aditív zabraňuje tvorbe mikrotrhlín.

cz-Ceresit-FF-flooring-MACRO-1-new.jpg
cz-Green-heart-new.png

Viac informácií na www.ceresit.sk

 

Naše Produkty

 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/sk/sk/produkty/podlahy/produkt#/ceresit-dg/SAP_0201TBC014P2/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT DG
  Sadrová samonivelačná podlahová stierka s obsahom vlákien, na hrúbku vrstvy 3 - 30 mm v jednej pracovnej operácii. 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/sk/sk/produkty/podlahy/produkt#/ceresit-dh-maxi/SAP_0201TBC01V33/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT DH Maxi
  Cementová samonivelačná podlahová vyrovnávacia hmota s obsahom vlákien, na hrúbku vrstvy 3 - 30 mm v jednej pracovnej operácii. 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/sk/sk/produkty/podlahy/produkt#/ceresit-dl/SAP_0201TAC014P4/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT DL
  Anhydritová samonivelizačná podlahová hmota, na hrúbku vrstvy 2 - 15 mm v jednej pracovnej operácii. 

You need to accept cookies to play this video

máte otázku?

Radi vám zodpovieme akúkoľvek otázku ohľadom našich produktov, kde ich kúpiť alebo aké je správne riešenie pre váš projekt.