Skip to Content

Obklady a dlažby

Kúpeľne a kuchyne

Je ťažké predstaviť si moderné kúpeľne, sprchy, práčovne alebo kuchyne bez keramických obkladov a dlažieb so skvostným dizajnom a vynikajúcou technológiou povrchu. Keramické obklady a dlažby sa často používajú v miestnostiach alebo priestoroch vystavených vysokej vlhkosti, vplyvu chemikálií alebo vysokej miere oderu. Od dlažieb a obkladov sa očakáva, že prinesú trvalú krásu a dlhú životnosť. Pri projektovaní detailov sú dôležité faktory ako napojenie hydroizolácie, preklenutie hrán a správna voľba škárovacej hmoty a lepidla.

1. krok

PRÍPRAVA PODKLADU

Je dôležité skontrolovať a pripraviť podklad, aby sa zamedzilo reklamáciám a aby bol zaručený dlhodobý výsledok. Povrch musí v podstate spĺňať tieto podmienky: musí byť dostatočne nosný, suchý, rovný a zbavený prachu a mastnoty. Podrobnosti o celom postupe (meranie vlhkosti, kontrola stavu podkladu, základný penetračný náter) nájdete v kapitole Príprava podladu.

2. krok

sk ceresit bathroom and kitchen step 2 water insulation
HYDROIZOLÁCIA

Bolo by chybou domnievať sa, že kompletne obložená stena alebo dlažbou pokrytá podlaha je vodotesná. Spoje umožňujú prenikanie vlhkosti a vody do podkladu, čo spôsobuje jeho dlhodobé poškodenie. Niektoré plochy sú priamo vystavené kontaktu s vodou; patria medzi ne steny a podlahy spŕch a ich okolie a rovnako priestory vaní a umývadiel. Tieto plochy musia byť chránené pomocou špeciálnych tesniacich vrstiev pod obkladmi a dlažbou. Najprv je potrebné správne utesnenie povrchu, potom sa kladie dlažba – to je základná zásada, ktorá platí pre všetky povrchy vystavené vlhkosti. Vynikajúcim riešením je hydroizolačný systém Ceresit, ktorý sa nanáša rýchlo a jednoducho.

3. krok

sk ceresit bathroom and kitchen step 3 gluing and grouting of tiles
LEPENIE A ŠKÁROVANIE OBKLADOV A DLAŽIEB

Výber vhodného lepidla závisí od druhu podkladu (podlahové vykurovanie) a do veľkej miery od toho, aké obklady a dlažba sa použijú: keramické, porcelánové, prírodný kameň alebo sklenená mozaika. Ceresit ponúka vhodné lepidlo na obklady a dlažby a širokú škálu farieb škárovacej hmoty na dotvorenie modernej kúpeľne alebo kuchyne.

  • Systémové riešenia
    Systémové riešenia

    Profesionálne know-how a infomácie na jednom mieste 

máte otázku?

Radi vám zodpovieme akúkoľvek otázku ohľadom našich produktov, kde ich kúpiť alebo aké je správne riešenie pre váš projekt.