Skip to Content

Obklady a dlažby

Obklady a dlažby v priemyselných priestoroch

Máloktoré časti priemyselných objektov sú vystavené takému namáhaniu ako podlahové krytiny: ťažké bremená, extrémne výkyvy teplôt, pôsobenie vlhkosti a agresívnych chemikálií. Spolupôsobenie viacerých faktorov v mnohých prípadoch kladie na dlažby vysoké nároky. Kvalita základovej konštrukcie, hydroizolácie a dlažobných produktov a aj správne plánovanie a odborná montáž je veľmi dôležitá najmä v náročných podmienkach. Ceresit preto ponúka špecializované systémové riešenia, ktoré si poradia s mechanickým zaťažením, tepelným namáhaním, pôsobením chemikálií a kritickými podmienkami.

1. krok

PRÍPRAVA PODKLADU

Pred začiatkom plánovania musí byť vytvorený profil požiadaviek, ktorý zváži najdôležitejšie faktory:

  • mechanické zaťaženie
  • tepelné namáhanie
  • pôsobenie chemikálií
  • pôsobenie vody a vlhkosti
  • okrajové podmienky

Na základe posúdenia týchto faktorov sa vyberie podlahová konštrukcia – od základovej konštrukcie až po vrchnú vrstvu - a produkty, ktoré sa majú použiť. Najmä v náročnom prostredí je práca projektantov, montérov, špecialistov na potery a obklady a dlažby úzko prepojená a vyžaduje súčinnosť.

2. krok

HYDROIZOLÁCIA

Priestory ako komerčné kuchyne sú vystavené pôsobeniu značného množstva vody, najmä netlakovej vody. Aby sa minimalizovalo riziko poškodenia vlhkosťou, odporúča sa položiť keramické obklady a dlažbu a skombinovať ich s odvodmi a kanálmi v rámci spojitého systému.

3. krok

OBKLADY A DLAŽBY

Pri správnom naprojektovaní a odbornom nainštalovaní je keramická dlažba a jej nosná konštrukcia kvalitným produktom, ktorý zvládne aj extrémne bodové zaťaženie a premávku. Keďže takáto dlažba dokáže zvládnuť náročné podmienky po mnoho desaťročí, predstavuje vynikajúce riešenie aj z ekonomického hľadiska. Robustnosť a dlhá životnosť konštrukcie podlahy však závisí nielen použitých obkladov a dlažby, ale aj od spodných vrstiev – od poteru po škárovaciu hmotu. Ceresit preto zaručuje veľmi výkonné systémové riešenia založené na inováciách a skúsenostiach.

4. krok

ŠKÁROVANIE

Reakčná živica sa po zmiešaní nanáša priamo z miešacej nádoby pomocou stierky. Pri použití na stenách a podlahách sa malta roztiera tvrdým gumovým hladidlom. Škárovaciu hmotu vtlačte do škár pomocou hladidla. Škáry je nutné vyplniť tak, aby v nich nezostali dutiny a zarovnať s povrchom dlažby. Prebytočná škárovacia hmota sa potom odstráni z povrchu obkladu alebo dlažby hranou hladidla držaného v 90° uhle. Diagonálnymi ťahmi zotrite z povrchu čo najviac škárovacej hmoty tak, aby ste nevytiahli zo škár žiadnu hmotu.

  • Systémové riešenia
    Systémové riešenia

    Profesionálne know-how a infomácie na jednom mieste 

máte otázku?

Radi vám zodpovieme akúkoľvek otázku ohľadom našich produktov, kde ich kúpiť alebo aké je správne riešenie pre váš projekt.