DOKONALE HLADKÝ A PEVNÝ POVRCH

Vylepšené produkty
pre profesionálne podlahové systémy

Vysoká efektívnosť a perfektné výsledky. Spoločnosť Henkel ponúka širokú škálu podlahových produktov značky Ceresit vrátane poterov, vysoko kvalitných základných náterov, perfektne hladkých samonivelizačných hmôt a nízko emisných lepidiel na všetky typy krytín. Všetky výrobky sa dajú jednoducho aplikovať a pripraviť na okamžité použitie

so zárukou skvelej kvality. Celý systém Ceresit spĺňa technické požiadavky na rôzne typy záťaží, ktoré vždy vyhovujú požiadavkám užívateľov. Jedna z najdôležitejších častí systému je samonivelizačná hmota, ktorá sa aplikuje iba ako tenká kompozitná vrstva na podklad, na dosiahnutie hladkého a pevného povrchu. 

Základ pre dokonale
hladké povrchy

Samonivelizačná hmota – suchá zmes s dobrým rozlivom, používa sa na vytvorenie perfektne hladkého a pevného povrchu. Pevnosť v tlaku samonivelizačnej hmoty je rovnaká alebo dokonca vyššia ako u tradičného betónu. Keďže sú podklady často príliš drsné, porézne a nerovnomerné, problémy sú často nevyhnutné – hlavne pri inštalácii tenkej a lesklej podlahovej krytiny. Bez profesionálnej prípravy povrchu sa nainštalované podlahové krytiny môžu stať konštantným zdrojom problémov. Samonivelizačné hmoty by mali byť správne zmiešané s určeným množstvom vody, to umožňuje vyhladiť i prípadné nerovnosti podkladu vďaka ich špecifickému rozlivu.

Vylepšené vlastnosti produktu zaručujú vyššiu odolnosť proti poškrabaniu a zníženie prašnosti povrchu. Väčšia homogénnosť štruktúry prispieva k zlepšenej pevnosti, a robí tak aplikáciu na kritických podkladoch bezpečnejšou. 

Oveľa viac výhod pre celý systém

Samonivelizačné hmoty s novou technológiou sú teraz ešte spolahlivejšou súčasťou podlahového systému. Stierky s vylepšenou receptúrou vytvárajú lepšiu väzbu s podkladom a vydržia vyššie namáhanie od podkladu a zaťaženie. Všetky tieto vylepšenia boli implementované, aby zvýšili pohodlie a spokojnosť konečného užívateľa.

FIBRE FORCE TECHNOLÓGIA
V SAMONIVELIZAČNÝCH HMOTÁCH

Medzinárodné stredisko pre inovatívne stavebné technológie Ceresit sa rozhodlo zaradiť technológiu spevňovania vláknami k vybraným samonivelizačným hmotám. Vlákna zlepšujú pružnosť pri zvýšenom ťahu a vytvárajú tak dokonalé spojenie vo vnútri štruktúry samonivelizačnej hmoty. Táto technológia sa už využíva v lepidlách na obklady a dlažbu, rovnako tak vo fasádnych systémoch (pri vonkajších zateľovacích systémoch), tieto vlákna boli vybrané na zabezpečenie najlepšieho výsledku.

Ceresit vytvoril výstuž, ktorá obmedzuje praskliny v priebehu zmršťovania a zlepšuje tak povrchové vlastnosti samonivelizačnej hmoty. Stierka sa zmršťuje v počiatočnej fáze vytvrdzovania, ale pridaním sklených vlákien a vhodných aditív zabraňuje tvorbe mikrotrhlín.

 

Bezpečné
pre vaše zdravie

Vlákna používané v samonivelizačných hmotách Ceresit DG, DL, DH MAXI spĺňajú kritériá uvedené v poznámkach Q a R (č. 1.1.3, príloha VI k TSI) Nariadenie CLP (ES č. 1272/2008) Európskej komiesie. To jasne potvrdzuje, že vlákna použité v samonivelizačných hmotách Ceresit nepredstavujú pri dodržaní obvyklých bezpečnostných opatrení na aplikáciu a manipuláciu zdravotné riziká. So značkou Ceresit si môžete byť istí, že máte správne riešenie pre každý podklad.

Viac informácií na www.ceresit.sk