Skip to Content

Pozrite Sa Na Fibre Force Video!

You need to accept cookies to play this video

Oblasti Použitia

Tiling HotSpot Fibre Force
cz ceresit cm 29 icon fast setting

rýchlejšie vytvrdnutie (len CM 17)

cz ceresit cm 17 stop dust icon tile on tile

obklad na obklad (CM 16 and CM 17)

cz ceresit icon heated floors

na podlahové vykurovanie

cz ceresit icon large tiles 100

na veľké formáty

sk-ceresit-fibre-force-hotspot-icon

viditeľné vlákna

cz ceresit icon balconies and patios

na balkóny a terasy

cz ceresit icon critical

critical areas (terraces)

sk-ceresit-fibre-force

Fibre Force - Ako To Funguje?

Táto inovatívna technológia založená na vláknach, poskytuje mimoriadnu pevnosť a flexibilitu. Polyméry v lepidlách Ceresit na obklady a dlažby vytvárajú spevnenú zónu, ktorá upevňuje väzbu lepidla s dlaždicou alebo obkladom a pomáha dlhodobo udržiavať polymérovú matricu.

Pri inštalácii obkladu alebo dlažby sa pod dlaždicou či obkladom vytvorí vďaka tlaku, ktorý je vyvíjaný pri pritlačení dlaždice alebo obkladu na požadované miesto, tenká vrstva s jemnými časticami spojiva, polymérnymi časticami a teraz aj s vláknami. Vlákna udržujú stabilitu filmu v priebehu rokov, pretože bez nich by sa film po vyschnutí zmenšil a stratil by svoju silu.

Vďaka novému riešeniu založenému na vláknach môžete dosiahnuť dlhodobý účinok aj v tých najnáročnejších a najkritickejších oblastiach.

Po aplikácii lepidla na obklady a dlažbu mikroštruktúra cementu pomaly vylučuje vodu, kým nezostane určité zvyškové vlhkosť. Tento proces môže trvať niekoľko rokov. Toto neustále zmršťovanie vytvára napätie, ktoré by v najhoršom prípade mohlo spôsobiť odpadnutie dlaždice.

Polyméry vo flexibilných lepidlách na obklady a dlažbu Ceresit posilňujú štruktúru cementovej matrice a garantujú dobré chemické lepiace vlastnosti - dokonca aj na kritických podkladoch pôsobí ako flexibilné spojivo medzi dlaždicou a pokladom.

Ceresit vyvinul kompletný sortiment flexibilných lepidiel na obklady a dlažby s technológiou Fibre Force. Použitie nových produktov s technológiou Fibre Force Vám poskytne výhody ako je zvýšenie sily, zníženie absorpcie vody, lepšiu priestorovú stabilitu a dlhotrvajúcu trvanlivosť v priebehu rokov.

 • Vytvára zosilnenú vrstvu medzi obkladom alebo dlaždicou a podkladom
 • Dlhodobo zabraňuje rozpadnutiu polymérovej matrice

Prehlaď Produktov

 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/sk/sk/produkty/obkladanie/produkt#/ceresit-cm-14/SAP_0201SBC013T4/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CM 14
  Zlepšené cementové lepidlo vystužené vláknami. 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/sk/sk/produkty/obkladanie/produkt#/ceresit-cm-16-pro/SAP_0201SBC013T8/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CM 16 PRO
  Flexibilné cementové lepidlo S1 s technológiou AERO. 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/sk/sk/produkty/obkladanie/produkt#/ceresit-cm-17-pro/SAP_0201SBC016H5/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CM 17 PRO
  Vysoko flexibilné cementové lepidlo S1 s technológiou AERO. 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/sk/sk/produkty/obkladanie/produkt#/ceresit-cm-22/SAP_0201SBC013W5/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CM 22
  Vysoko flexibilné lepidlo na lepenie veľkoformátových obkladov a dlažieb. 

Referencie

Fibre Force craftsman craftsmen

“S lepidlami s technológiou Fibre Force obklady a dlažba držia bez ohľadu na podklad.”

Roman, Česká republika

Fibre Force craftsman craftsmen

“Používam lepidlá na obklady a dlažbu s technológiou Fibre Force pretože chcem, aby moja práca vydržala naveky.”

Dobor, Chorvátsko

Fibre Force craftsman craftsmen

“Vybral som si lepidlá na obklady a dlažbu s technológiou Fibre Force, pretože sú flexibilné a poskytujú skvelý výsledok aj v tých najťažších podmienkach.”

Jeromos, Maďarsko

Bezpečné Pre Vaše Zdravie

Vlákna používané v celom sortimente lepidiel na obklady dlažbu Ceresit Flexible (CM 12 PLUS, CM 16CM 17 a CM 22) spĺňajú kritéria Poznámok Q a R (časť 1.1.3, Príloha VI Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008). Tento druh vlákien nie je Európskou komisiou klasifikovaný ako karcinogénny.

Používanie vlákien pri lepidlách na obklady dlažbu Ceresit Flexible neovplyvňuje klasifikáciu a označenie týchto výrobkov a nemení súčasné preventívne opatrenie či kontrolné mechanizmy odporúčané pri ich manipulácii a aplikácii.

Vyššie uvedené tvrdenia jednoznačne potvrdzujú, že vlákna používané pri lepidlách na obklady a dlažbu Ceresit Flexible sú celkovo neškodné pri dodržiavaní rovnakých bezpečnostných pokynov ako pri výrobkov bez vlákien.

bg ceresit fibre force heart

Čo Je Ec1 Certifikát?

bg ceresit fibre force ec1

EMICODE je medzinárodne uznávaný kvalitatívny štandard pre produkty s nízkymi emisiami. EC 1 PLUS znamená, že produkt má najnižšie možné emisie. Čím nižší podiel emisií, tým menej kontaminované pracovné prostredie a ovzdušie v uzatvorených priestoroch

Máte Otázku?

Radi vám zodpovieme akúkoľvek otázku ohľadom našich produktov, kde ich kúpiť alebo aké je správne riešenie pre váš projekt.