Systémy podlahového vykurovania

Systémy podlahového vykurovania sú dnes obľúbené ako nikdy predtým. Vyhrievané podlahy sú energeticky účinným riešením a zároveň vytvárajú príjemné teplo a útulné prostredie. V kombinácii s kreamickou dlažbou alebo s dlažbou z prírodného kameňa je možné dosiahnuť úsporu energie až 30 %, a to vďaka optimálnej tepelnej vodivosti keramických podláh. Pravdaže, Ceresit ponúka lepidlá a škárovacie hmoty v dokonale zladenom systéme pre rôzne formy inštalácií podlahového vykurovania.

1. krok

Príprava podkladu

Pri inštalácii systému plošného vykurovania pod dlažbou je nutné dodržiavať normy a usmernenia v každom pracovnom kroku. Pracovník, ktorý následne inštaluje dlažbu musí mať odborné znalosti a musí skontrolovať, či bola príprava správne realizovaná (protokolárne odskúšanie vykurovacieho systému) a taktiež musí zistiť, či je poter dostatočne suchý (metóda CM).

2. krok

Obklady a dlažby

Z dôvodu tepelného namáhania je pohyb podkladu väčší ako u bežných poterov. Preto je veľmi dôležité použiť pružné lepidlo na dlažbu a flexibilnú škárovaciu hmotu. Ceresit ponúka kvalitné lepidlo a škárovaciu hmotu s obsahom špeciálnych polymérov, ktorá sa odporúča najmä pre podlahové vykurovanie.